Startsida

Vinnare: Stora Sommarkrysset nr 4-2019

Simon Holmström
Niklas Olsson
Katarina Wagell
Cecilia Olsson
Gertie Hansson

Vinnare: Superlätta kryss nr 3-2019

Martin Eriksson Fahlgren
Birgit Pedersen
Maria Leffler
Marina Daniels
Håkan Nilsson

Vinnare: Lättsamma Jättekryss nr 3-2019

Annika Jonsson
Irene Sjödin
Marianne Bergström
Jonna Sikmar
Frida Söderberg

Vinnare: Stora Resekrysset nr 3-2019

Anita Ström
Thomas Zackridsson
Jan Karlsson
Ove Lantz
Eugén Willför

Vinnare: Lätta Hemmakryss nr 3-2019

Annika Palo
Margareta Högström
Eva Jönsson
Ulla-Britt Linnerbäck
Freddy Andersson
Annette Flodin
Renee Lorentsen
Christina Leek Hansson
Amanda Johansson
Ann-Mari Åström

Vinnare: Kluriga Kryss nr 3-2019

Margaretha Liljenström
Kristina Ryberg
Monica Filipsson
Nisse Jonsson
Marita Jonsson

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr  2-2019

Eva Brunefors
Börje Sahlén
Else Jägerskiöld
Sigrid Gustavsson
Hans Johansson

VINNARE: Kryssa lätt: Solkrysset nr  2-2019

Mona Alexanderersson
Siv Bergenstråhle
Roy Johansson
Annika jonsson
Linnéa Nord

VINNARE: Superlätta Kryss nr  2-2019

Tarja Lapten
Elisabeth Andersson
Ulla Britt Sundin
Maud Berggren
Lars-Erik Larsson

VINNARE: Lättasamma Jättekryss nr  2-2019

Ann-Cristin Svensk
Lars Gustavsson
Ingrid Kjellgren
Kerstin Eklöf
Lena Finnkvist

VINNARE: Lätta Hemmakryss nr  2-2019

Kenneth Lind
Carl-Eric Ericsson
AnnaBrith Hultman
Ulla-Britt Lindh
Leila Nyholm
Leif Ersson
Birgit Angelöf
Gunnar Westerlund
Vanja Roth
Ulla-Britt Bodman

VINNARE: Stora Vårkrysset nr 2-2019

Gustaf Norling, Falun

Margit Samuelsson, Kungsbacka

Peter Borell, Hägersten

Carola Wistrand, Farsta

Ulla Johansson, Växjö

 

VINNARE: Lättsamma Jättekryss nr 1-2019

Jannicke Oskarsson, Grums

Lillian Wallin Nylander, Timrå

Jan-Ove Andersson, Uddevalla

Kenneth Lins, Götene

Maud Irewald, Odensbacken

 

VINNARE: Kluriga Kryss 2-2019

Ingemar Lindvall, Karlstad

Carola Sjöblom, Lumparland

Inger Warnicke, Västerås

Nisse Jonsson, Kilsmo

Erna & Roy Hansson, Eskilstuna

 

VINNARE:  Superlätta Kryss nr 1-2019

Bo Vesterlund, Trångsund

Anette Jansson, Hisings Backa

Gunilla Trehammar, Mukedal

Leila Nyholm, Stenkullen

Gunilla Wallberg, Linköping

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 1-2019

Eva Bertlid, Stockholm

Anastasia Johansson, Umeå

Elsy Hansson, Vätö

Ulla-Britt Bodman, Linköping

Helene Johansson, Överlida

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 1-2019

Karin Erlingsson, Ystad

Lena Tohström, Linköping

Brabro Andersson, Norrtälje

Marianne Odin, Viserum

Marianne Kerger, Lidingö

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 1-2019

Ann Thorén, Tidaholm

Kristina Elmén, Lidköping

Antropow Tamara, Hällestad

Uno Moberg, Söderåker

Peder Westerman, Borgholm

 

VINNARE: Kryssa lätt nr 1-2019 – Stora Vinterkrysset

Surfplatta:

Bengt Hilding, Horda

 

Lottpaketet:

Jenny Jonsson, Frösön

Dorit Nilsson, Bollebygd

Monika Livensjö, Västerås

Annelie Stenzelius, Västerås

 

VINNARE: Superlätta kryss nr 6-2018

Ulla-Britt Lindh, Gotlands Tofta

Lotta Björkner, Vendelsö

Karl-Arne Karlsson, Linköping

Anders Svensson, Mariannelund

Majvor Semstrand, Sköllersta

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 6-2018

Nina Fogelström, Habo

Inga-Lill Blennar, Åhus

Ingrid Larsson, Hisings backa

Britt-Marie Rooke, Åhus

Anita Ström, Ljugarn

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 6-2018

Helen Johansson, Överlida

Lars Hillbom, Finspång

Maj-Britt Johansson, Hammerdal

Camilla Hassedotter, Färjestaden

Cristopher Eliasson, Halmstad

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 6-2018

Birgitta Fredlund, Nässjö

Solveig Dal, Kristianstad

Margareta Eskner, Bro

Hans Bergkvist, Rödeby

Yvonne Gustafsson, Södertälje

 

VINNARE: Kryssa lätt nr 6-2018 – Stora Vinterkrysset

Surfplatta:

Elizabeth West

 

Lottpaketet:

Jan-Ove Andersson

Anita Johansson

Sören Hedvall

 

VINNARE: Kryssa lätt nr 5-2018 – Stora Höstkrysset

Surfplatta:

Ulla Verona Persson

 

Lottpaketet:

Git Magnusson

Erik Svensson

Inger Fallenius

Kerstin Riddargård

 

VINNARE: Superlätta kryss nr 5-2018

Gunilla Trehammar

Elvy Cato

Åsa Gustafsson

Birgitta Jönsson

Leila Nyholm

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 5-2018

Marja Kaukoranta

Ulla-Britt Lindh

Eva Stjerngren

Lisbeth Aldhammer

Ulla-Britt Bodman

Lovisa Olsson

Johanna Walldén

Gustaf Norling

Iris Lundin

Siv Bergenstråhle

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 5-2018

Ulrika Karlsson

Kerstin Åhlund

Lars Lindhoff

Birgitta Johansson

Birgitta Kleinas

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 5-2018

Rune Fällbom

Christina Johansson

Alf Lindgren

Gunilla Skoglund

Inger Andersson

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 4-2018

Inga-Lill Lundin

Jan-Ove Andersson

Yvonne Carehag

Arne Forsberg

Peter Borell

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 4-2018

Leila Nyholm

Yvonne Gelin

Kent Liljenfors

Linnéa Segal

Pia Bergquist

 

VINNARE: Superlätta kryss nr 4-2018

Gunilla Trehammar

Lisbet Wessberg

Lotta Björkner

Karl Arne Karlsson

Päivi Rantsi

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 4-2018

Karin Alm

Gunnar Westerlund

Lotta Björkner

Ulrika Björkegren

Marja Kaukoranta

Birgitta Grindebäck

Yvonne Gelin

Göran Carlsson

Leila Nyholm

Karin Axelsson

 

VINNARE: Stora Sommarkrysset (Kryssa Lätt nr 4-2018)

Surfplatta:

Björn Lövström, Malmköping

 

Lottpaket:

Carola Wistrand, Farsta

Lotta Björkner, Vendelsö

Elisabeth West, Vallda