Startsida

VINNARE: Superlätta kryss nr 6-2019

Ulla-Britt Lindh, Gotlands Tofta

Lotta Björkner, Vendelsö

Karl-Arne Karlsson, Linköping

Anders Svensson, Mariannelund

Majvor Semstrand, Sköllersta

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 6-2019

Nina Fogelström, Habo

Inga-Lill Blennar, Åhus

Ingrid Larsson, Hisings backa

Britt-Marie Rooke, Åhus

Anita Ström, Ljugarn

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 6-2019

Helen Johansson, Överlida

Lars Hillbom, Finspång

Maj-Britt Johansson, Hammerdal

Camilla Hassedotter, Färjestaden

Cristopher Eliasson, Halmstad

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 6-2019

Birgitta Fredlund, Nässjö

Solveig Dal, Kristianstad

Margareta Eskner, Bro

Hans Bergkvist, Rödeby

Yvonne Gustafsson, Södertälje

 

VINNARE: Kryssa lätt nr 6-2018 – Stora Vinterkrysset

Surfplatta:

Elizabeth West

 

Lottpaketet:

Jan-Ove Andersson

Anita Johansson

Sören Hedvall

 

VINNARE: Kryssa lätt nr 5-2018 – Stora Höstkrysset

Surfplatta:

Ulla Verona Persson

 

Lottpaketet:

Git Magnusson

Erik Svensson

Inger Fallenius

Kerstin Riddargård

 

VINNARE: Superlätta kryss nr 5-2018

Gunilla Trehammar

Elvy Cato

Åsa Gustafsson

Birgitta Jönsson

Leila Nyholm

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 5-2018

Marja Kaukoranta

Ulla-Britt Lindh

Eva Stjerngren

Lisbeth Aldhammer

Ulla-Britt Bodman

Lovisa Olsson

Johanna Walldén

Gustaf Norling

Iris Lundin

Siv Bergenstråhle

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 5-2018

Ulrika Karlsson

Kerstin Åhlund

Lars Lindhoff

Birgitta Johansson

Birgitta Kleinas

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 5-2018

Rune Fällbom

Christina Johansson

Alf Lindgren

Gunilla Skoglund

Inger Andersson

 

VINNARE: Stora Resekrysset nr 4-2018

Inga-Lill Lundin

Jan-Ove Andersson

Yvonne Carehag

Arne Forsberg

Peter Borell

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 4-2018

Leila Nyholm

Yvonne Gelin

Kent Liljenfors

Linnéa Segal

Pia Bergquist

 

VINNARE: Superlätta kryss nr 4-2018

Gunilla Trehammar

Lisbet Wessberg

Lotta Björkner

Karl Arne Karlsson

Päivi Rantsi

 

VINNARE:  Lätta Hemmakryss nr 4-2018

Karin Alm

Gunnar Westerlund

Lotta Björkner

Ulrika Björkegren

Marja Kaukoranta

Birgitta Grindebäck

Yvonne Gelin

Göran Carlsson

Leila Nyholm

Karin Axelsson

 

VINNARE: Stora Sommarkrysset (Kryssa Lätt nr 4-2018)

Surfplatta:

Björn Lövström, Malmköping

 

Lottpaket:

Carola Wistrand, Farsta

Lotta Björkner, Vendelsö

Elisabeth West, Vallda

 

Stora Resekrysset nr 3-2018

Lotta Gustafsson, Nyköping

Annica von Willigerode, Hallstahammar

Monica Filipsson, Norrköping

Uno Moberg Storsand, Söråker

Birgitta Svensson, Lund

 

VINNARE: Superlätta Kryss Nr 3-2018

Elisabeth Burström, Uppsala

Kicki Lindberg, Göteborg

Aina Eliasson, Hässleholm

Hasse Johansson, Täby

Max Rosén, Stenungsund

Ellen Granath, Partille

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 3-2018

Gabriella Kassius, Stockholm

Anne-Marie Wåhlin, Hörby

Ulf Nyman, Södertälje

Kristina Ryberg, Göteborg

Inga-Lill Lind, Mölndal

 

VINNARE: Lätta HemmaKryss 3-2018

Ludwig Rubio, Farsta

Gunilla Trehammar, Munkedal

Kicki Petersson, Göteborg

Åsa Johansson, Stockholm

Ulla-Britt Lindh, Gotlands Tofta

Karin Alm, Luleå

Mia Larsson, Uppsala

Gunnar Westerlund, Piteå

Lasse Persson, Malmö

Hans-Erik Smidegren, Märsta

 

VINNARE: Stora Solkrysset (Kryssa Lätt nr 3-2018)

Surfplatta:

Rune Fällbom, Borlänge

 

Lottpaket:

Johnny Fagerud, Nyköping

Birgit Persson, Rottneros

Maud Eliasson, Göteborg

 

VINNARE: Superlätta Kryss Nr 2-2018

Stefan Andersson, Liköping

Nilla Johansson, Malmö

Kristina Turesson, Laholm

Linn Karlsson, Oskarshamn

Kalle Lundgren, Stockholm

Marja Kaukoranta, Växjö

 

VINNARE: Stora Resekrysset Nr 2-2018

Inga-Lill Lundin, Piteå

Leila Nyholm, Stenkullen

Åsa Jonsson, Näsviken

Jan-Ove Andersson, Uddevalla

Peter Borell, Hägersten

 

VINNARE: Kluriga Kryss nr 2-2018

Bertil Isaksson, Ystad

Yvonne Gelin, Södertälje

Kerstin Jivede, Vellinge

Carl Engström, Skelleftehamn

Erna Hansson, Eskilstuna

 

VINNARE: Lätta HemmaKryss 2-2018

Siv Bergenstråhle, Arvidsjaur

Pelle Jonsson, Stockholm

Eva Wessely, Skärholmen

Stefan Johansson, Linköping

Inga-Britt Andersson, Tyresö

Hasse Johansson, Göteborg

Anita Vilén, Floby

Alvar Bydén, Gnarp

Mia Andersson, Malmö

Anette Flodin, Mockfjärd